9 września ruszyła IV edycja programu „Mali Wielcy Odkrywcy”

Jak u dzieci pobudzić ciekawość i zainteresowanie światem? Najlepiej pozwalając im się pobrudzić, dotknąć, powąchać – jednym słowem zapraszając je do eksperymentowania i doświadczania! Do tego właśnie zaprasza Fundacja PGNiG w ramach programu „Mali Wielcy Odkrywcy”, przygotowanego specjalnie dla przedszkoli. IV edycja program wystartowała 9 września 2024 roku.

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza zaprasza przedszkola z całej Polski do udziału w kolejnej odsłonie programu edukacyjnego „Mali Wielcy Odkrywcy”. Program, oparty na idei nauki przez doświadczenie, ma na celu rozbudzenie wśród najmłodszych ciekawości świata oraz pasji do nauki poprzez angażujące i interaktywne zajęcia. Przedszkola, które zgłoszą się do programu, otrzymają scenariusze zajęć i wyjaśnienia badanych procesów.

Ciekawe tematy, inspirujące doświadczenia

Tegoroczna edycja wprowadza trzy fascynujące bloki tematyczne: drzewa, woda, oraz jednostki miary. Każdy temat został opracowany we współpracy z doświadczonymi specjalistkami i metodykami edukacji przedszkolnej, aby dostarczyć dzieciom nie tylko wiedzę, ale również mnóstwo radości płynącej z odkrywania i eksperymentowania.

Bogate materiały edukacyjne dla uczestników

Pierwsze 600 przedszkoli, które pomyślnie przejdą proces rejestracji, otrzyma Pakiety Naukowe zawierające komplet niezbędnych materiałów do przeprowadzenia zajęć. W skład Pakietu wchodzą:

• Scenariusze zajęć dostosowane do wieku i możliwości dzieci, pełne ciekawych doświadczeń i aktywności.
  • Materiały dydaktyczne umożliwiające realizację eksperymentów i zadań praktycznych. – Krótkie filmy instruktażowe wspierające nauczycieli w prowadzeniu zajęć, które w przystępny sposób prezentują wykonanie wybranych zadań.

Pozostałe placówki będą miały dostęp do elektronicznej wersji materiałów, dzięki czemu wszystkie zainteresowane przedszkola mogą skorzystać z zasobów programu i włączyć się w naukową przygodę.

Jak dołączyć do programu?

Aby przystąpić do programu, nauczyciele lub dyrektorzy przedszkoli powinni zarejestrować swoją placówkę poprzez formularz dostępny na oficjalnej stronie internetowej programu.

Formularz rejestracyjny

Nagrody za aktywny udział

Przedszkola, które otrzymają Pakiety Naukowe, zrealizują zajęcia i prześlą co najmniej dwie ankiety podsumowujące, na zakończenie programu otrzymają Zestawy Edukacyjne.

Wsparcie i patronat

Program Fundacji PGNiG „Mali Wielcy Odkrywcy” tradycyjnie odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronat medialny nad inicjatywą objęło TVP ABC.

O Fundacji

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza od 20 lat prowadzi działalność społeczną, kulturalną i edukacyjną. Tworzy programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży – Mali Wielcy Odkrywcy dla przedszkoli, Być jak Ignacy dla szkół podstawowych klas 1-6, Inżynierowie Przyszłości dla szkół średnich. Prowadzi Muzeum Gazowni Warszawskiej, w którym przybliża historię gazownictwa w Polsce. Prowadzi inne programy społeczne i grantowe, o których można poczytać na stronie Fundacji.

Ostatnia aktualizacja: 11 września 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa