Wsparcie dzieci i młodzieży z FASD oraz ich rodzin

Poradnik skierowany do pracowników systemu oświaty, sektora zdrowia oraz rodziny, pracy i zabezpieczenia społecznego, a także rodziców i innych zainteresowanych problematyką FASD. Powstał we współpracy z Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.Zawiera informacje dotyczące charakterystyki FASD, standardów diagnostycznych, zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z FASD oraz ich sytuacji rodzinnej i społecznej, a także funkcjonowania w edukacji.

Autorka prezentuje propozycje wsparcia i terapii dzieci z FASD i ich rodzin, dla których pomoc powinna być wielowymiarowa, a najskuteczniejsze są działania międzyresortowe, dotyczące zdrowia, rozwoju, edukacji czy rynku pracy. W tekście publikacji czytelnicy znajdą wskazówki, gdzie należy szukać pomocy.

Wsparcie dzieci i młodzieży z FASD oraz ich rodzin (pdf, 2MB)

Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa