Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu „Szkoła dla pracodawcy – pracodawcy dla szkoły”

Fot. stock.adobe.com
Fot. stock.adobe.com

W dniach 6-7 listopada 2020 r. podczas konferencji „Rozwój współpracy z pracodawcami w zakresie podnoszenia adekwatności, jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego oraz doradztwa zawodowego” nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie VII edycji konkursu „Szkoła dla pracodawcy – pracodawcy dla szkoły”.

Cztery szkoły zostały laureatami oraz dwie zdobyły wyróżnienie. Każda otrzymała dyplom i statuetkę. Nagrody ucieszyły przede wszystkim uczniów i ich opiekunów, gdyż w projekt konkursowy włożyli wiele pracy. Każdy z dyrektorów szkoły zawodowej podkreślał podczas konferencji jak ważna jest współpraca szkoły z pracodawcą.

Firma, która podejmuje się współpracy ze szkołą zawodową, wyposaża pracownie szkolne, dzięki czemu młodzież ma możliwość już w trakcie nauki poznawać technologie i urządzenia obecnie wykorzystywane w pracy zawodowej. Dzięki praktykom organizowanym u pracodawcy, młodzież doskonali swoje umiejętności u fachowców. Także nauczyciele mają świadomość, że dzięki kontaktom z praktykami, absolwenci szkoły łatwo odnajdą się na wciąż zmieniającym rynku pracy.

Ośrodek Rozwoju Edukacji, jako organizator konkursu „Szkoła dla pracodawcy – pracodawca dla szkoły”, przedstawia dwie prace z VII edycji. Każda z prezentacji ukazuje jak wielopłaszczyznowa jest korzyść wynikająca ze wsparcia firmy zarówno dla uczniów, jak i dla szkoły.

Ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2021

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa