Aktualności

15-lecie istnienia Ośrodka Rozwoju Edukacji
Aktualności
1 stycznia 2025

15-lecie istnienia Ośrodka Rozwoju Edukacji

1 stycznia 2025 r. Ośrodek Rozwoju Edukacji obchodzi 15-lecie istnienia. Powstał on w wyniku połączenia Zarządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z 10 grudnia 2009 r. dwu funkcjonujących wcześniej placówek: Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli i Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. W 2016 r. włączono do ORE także Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej. Obecnie prowadzony przez MEN Ośrodek Rozwoju Edukacji to największa publiczna placówka doskonalenia nauczycieli w Polsce. Celem ORE […] Czytaj więcej
Webinarium „Edukacja szkolna wobec wyzwań transformacji technologicznej”
Aktualności
30 grudnia 2024

Webinarium „Edukacja szkolna wobec wyzwań transformacji technologicznej”

Zapraszamy na webinarium „Edukacja szkolna wobec wyzwań transformacji technologicznej” adresowane do ekspertów, edukatorów, nauczycieli z państw Grupy Wyszehradzkiej, Bałkanów Zachodnich, Ukrainy i Polski. Od 1 lipca 2024 roku do 30 czerwca 2025 r. Polska przewodniczy Grupie Wyszehradzkiej. Celem jest opracowanie rekomendacji, które zostaną rozważone do wdrożenia przez organy edukacyjne grupy V4 i nie tylko. Językiem webinariów jest angielski. Harmonogram znajduje się w załączonym pliku. Udział jest bezpłatny. […] Czytaj więcej
Życzenia świąteczne
Aktualności
23 grudnia 2024

Życzenia świąteczne

Szanowni Państwo! Za chwilę zabłyśnie pierwsza gwiazdka. Zasiądziemy do uroczyście nakrytego wigilijnego stołu. Przełamiemy się opłatkiem. Wśród nocnej ciszy zaśpiewamy kolędy, skosztujemy barszczu z uszkami, obdarujemy się prezentami. Przypomną nam się najpiękniejsze Święta z dzieciństwa – pachnąca lasem choinka, rozświetlona kolorowymi lampkami. Niepowtarzalny smak kutii, piernika, makowca. Migotliwe płatki białego śniegu. Gwar rozmów, zaciekawione twarze dzieci na widok św. Mikołaja… Zapomnimy […] Czytaj więcej
Konsultacje w sprawie wzmacniania systemu doskonalenia nauczycieli
Aktualności
20 grudnia 2024

Konsultacje w sprawie wzmacniania systemu doskonalenia nauczycieli

13 grudnia w ORE odbyło się „Spotkanie konsultacyjne nt. wzmacniania systemu doskonalenia nauczycieli”, w którym uczestniczyli kuratorzy oświaty i dyrektorzy szkół. Wicedyrektor Małgorzata Szeja przywitała uczestników w imieniu swoim oraz dyrektora Andrzeja Suchenka. Spotkanie moderowali kierownik WPOW dr Jacek Strzemieczny oraz trenerka ADORE Małgorzata Hołub. Celem spotkania konsultacyjnego było: rozpoznanie pożądanych i możliwych do wdrożenia kierunków oraz konkretnych działań wzmacniania systemu doskonalenia nauczycieli i dyrektorów; zebranie opinii, uwag […] Czytaj więcej
Spotkanie wigilijne w ORE
Aktualności
19 grudnia 2024

Spotkanie wigilijne w ORE

Przy choince i kolędach Zbigniewa Preisnera dyrekcja i pracownicy Ośrodka Rozwoju Edukacji zebrali się 18 grudnia na spotkaniu wigilijnym. Były chwile wzruszeń podczas składania życzeń świątecznych, wspólne śpiewanie kolędy i poczęstunek wigilijny. Dyrektor ORE Andrzej Suchenek podziękował serdecznie wszystkim za wspólny rok pracy, podczas którego udało się wiele zrobić, choć czas zmian nigdy nie jest łatwy. Wyraził wdzięczność za zaufanie, którym się cieszy, i za zaangażowanie. […] Czytaj więcej