Aktualności

Szkolenie online „Edukacja obywatelska w szkole. Planowanie, organizacja i ewaluacja”
Aktualności
23 września 2025

Szkolenie online „Edukacja obywatelska w szkole. Planowanie, organizacja i ewaluacja”

Mija prawie miesiąc od wprowadzenia edukacji obywatelskiej do szkół średnich – to idealny moment, by wymienić się doświadczeniami, inspiracjami i praktycznymi wskazówkami. Dlatego zapraszamy nauczycieli edukacji obywatelskiej i innych zainteresowanych nowym przedmiotem na szkolenie online „Edukacja obywatelska w szkole. Planowanie, organizacja i ewaluacja”. Odbędzie się ono 8 października br., w godzinach 16.30–19.30. Zostanie zrealizowane na platformie Microsoft Teams Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu filia w Jeleniej Górze. W programie szkolenia: […] Czytaj więcej
Szkolenie online „Edukacja obywatelska w szkole. Planowanie i organizacja”
Aktualności
23 września 2025

Szkolenie online „Edukacja obywatelska w szkole. Planowanie i organizacja”

Zapraszamy nauczycieli edukacji obywatelskiej z województwa świętokrzyskiego na szkolenie online „Edukacja obywatelska w szkole. Planowanie i organizacja”. Choć nowy przedmiot wszedł już od września do szkół, to warto dowiedzieć się więcej na temat jego założeń, sposobu realizacji, prowadzenia dokumentacji. Szkolenie odbędzie się w dwóch modułach: pierwszy moduł: 7 października br., w godzinach 18.00–19.30; drugi moduł: 9 października br., w godzinach 18.00–19.30. Zostanie ono zrealizowane na platformie Microsoft Teams […] Czytaj więcej
„Edukacja zdrowotna – korzyści na całe życie”: Minister Barbara Nowacka o nowym przedmiocie w szkołach
Aktualności
23 września 2025

„Edukacja zdrowotna – korzyści na całe życie”: Minister Barbara Nowacka o nowym przedmiocie w szkołach

W Sejmie RP odbyła się konferencja „Edukacja zdrowotna – korzyści na całe życie”, podczas której dyskutowano o roli i znaczeniu nowego przedmiotu szkolnego edukacji zdrowotnej. Tematy obejmowały właściwe odżywianie, zdrowie psychiczne i fizyczne uczniów, profilaktykę uzależnień, cyberhigienę oraz budowanie wartościowych relacji. Poruszono także wyzwania związane z wdrożeniem edukacji zdrowotnej do programu szkolnego oraz jej wpływ na rozwój młodego pokolenia. Czytaj więcej
Seminarium online na temat wdrażania przedmiotu edukacja obywatelska
Aktualności
23 września 2025

Seminarium online na temat wdrażania przedmiotu edukacja obywatelska

Zapraszamy na szkolenie online „Edukacja obywatelska w szkole. Planowanie, organizacja i ewaluacja”. Jest ono przeznaczone dla nauczycieli edukacji obywatelskiej i nauczycieli zainteresowanych wprowadzeniem tematyki obywatelskiej do zajęć dydaktycznych. Odbędzie się 30 września br., w godzinach 16.00–19.15 (4 godziny dydaktyczne). Uczestnicy poznają następujące zagadnienia: Założenia przedmiotu edukacja obywatelska. Metody i formy budowania poczucia sprawczości uczniów. Edukacja obywatelska poza salą lekcyjną – działania obywatelskie. Ocenianie na lekcjach edukacji obywatelskiej. Elektroniczny formularz […] Czytaj więcej
Ankieta dotycząca edukacji językowej i dwujęzycznej
Aktualności
22 września 2025

Ankieta dotycząca edukacji językowej i dwujęzycznej

Szanowni Państwo, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety, która stanowi integralną część raportu dotyczącego edukacji językowej oraz dwujęzycznej. Przygotowanie tego raportu przez Wydział Kompetencji Językowych i Współpracy Międzynarodowej jest zaplanowanym i zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej działaniem Ośrodka Rozwoju Edukacji. Państwa opinie są nieocenionym źródłem informacji, które pozwolą nam rzetelnie ocenić obecny stan oraz potrzeby w tym zakresie. Dzięki Państwa odpowiedziom raport będzie mógł […] Czytaj więcej