Aktualności

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem wiceministrów edukacji
Aktualności
2 marca 2017

Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem wiceministrów edukacji

Teresa Wargocka, Sekretarz Stanu w MEN oraz Maciej Kopeć, Podsekretarz Stanu w MEN uczestniczyli 1 marca w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Wiceminister edukacji Maciej Kopeć wziął udział w uroczystości w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w byłym Areszcie Śledczym na warszawskim Mokotowie. Czytaj więcej Czytaj więcej
Rozporządzenie o dopuszczaniu do użytku szkolnego podręczników podpisane
Aktualności
2 marca 2017

Rozporządzenie o dopuszczaniu do użytku szkolnego podręczników podpisane

Anna Zalewska, Minister Edukacji Narodowej 1 marca podpisała rozporządzenie w sprawie dopuszczania do użytku szkolnego podręczników. Rozporządzenie zgodne z ustawą z 14 grudnia 2016 roku – Prawo oświatowe dotyczy dopuszczania do użytku szkolnego podręczników uwzględniających nową podstawę programową kształcenia ogólnego oraz tych do kształcenia w zawodach. Czytaj więcej Czytaj więcej
Wdrażanie podstawy programowej rozpoczęte
Aktualności
28 lutego 2017

Wdrażanie podstawy programowej rozpoczęte

27 lutego w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyła się pierwsza z serii konferencji dla dyrektorów placówek doskonalenia nauczycieli dotycząca nowej podstawy programowej. Konferencję otworzyła Barbara Rudzińska-Mękal, p.o. Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. Witając zaproszonych gości, zwróciła uwagę na kluczową rolę Ośrodka we wdrażaniu reformy edukacji. Maciej Kopeć, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, przedstawił najważniejsze założenia reformy edukacji, podsumował zrealizowane dotychczas działania […] Czytaj więcej
Wdrażanie podstawy programowej rozpoczęte
Aktualności
27 lutego 2017

Wdrażanie podstawy programowej rozpoczęte

27 lutego w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyła się pierwsza z serii konferencji dla dyrektorów placówek doskonalenia nauczycieli dotycząca nowej podstawy programowej. Konferencję otworzyła Barbara Rudzińska-Mękal, p.o. Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. Witając zaproszonych gości, zwróciła uwagę na kluczową rolę Ośrodka we wdrażaniu reformy edukacji. Maciej Kopeć, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, przedstawił najważniejsze założenia reformy edukacji, podsumował zrealizowane dotychczas działania […] Czytaj więcej