Aktualności 9 listopada 2018 List Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie ochrony dzieci przed skutkami chorób zakaźnych W poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży Minister Edukacji Narodowej oraz Główny Inspektor Sanitarny zwrócili się do Dyrektorów Szkół oraz Rodziców i Opiekunów ze wspólnym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony przed skutkami chorób zakaźnych. Czytaj więcej
Aktualności 7 listopada 2018 Zapowiedź konferencji „System oddziaływań profilaktycznych w Polsce” Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „System oddziaływań profilaktycznych w Polsce”. Konferencja podsumuje wyniki badań diagnozujących potrzeby profilaktyczne szkół i realizację profilaktyki szkolnej oraz będzie stanowić forum dyskusji o kierunkach i formach działań w celu jej ulepszenia. Czytaj więcej
Aktualności 4 listopada 2018 Kształcenie zawodowe w czasach zaborów i w XX-leciu Polski Niepodległej 24 października 2018 r. odbyła się konferencja „Kształcenie zawodowe w czasach zaborów i w XX-leciu Polski Niepodległej”. Konferencję zorganizował Ośrodek Rozwoju Edukacji we współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną (NOT), Polskim Komitetem Normalizacyjnym (PKN), Kuratorium Oświaty w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Związkiem Rzemiosła Polskiego. Ideą konferencji było przedstawienie rewolucji przemysłowej i jej wpływu na rozwój kształcenia zawodowego oraz prezentacja historyczna instytucji państwowych i trzech […] Czytaj więcej
Aktualności 2 listopada 2018 Porozumienie o współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w sprawie #ALERTRCB W dniu 24 września 2018 r. Ośrodek Rozwoju Edukacji podpisał porozumienie o współpracy z Rządowym Centrum Bezpieczeństwa. RCB i ORE podjęli wspólną inicjatywę o charakterze edukacyjnym, której celem jest podniesienie świadomości wśród dzieci i młodzieży o funkcjonowaniu systemu ostrzegania o zagrożeniach za pomocą SMS-ów zwanych „Alert RCB”. Czytaj więcej
Aktualności 25 października 2018 „DEPRESJA. Rozumiesz – pomagasz” Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło ogólnopolską kampanię „DEPRESJA. Rozumiesz – pomagasz”. Celem kampanii jest edukacja w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania symptomów choroby, uwzględniono potrzeby trzech grup zwiększonego ryzyka: Czytaj więcej