Aktualności

Konferencja „Wiem, umiem, działam – wiedza, kompetencje i sprawczość w praktyce szkolnej”
Aktualności
24 listopada 2025

Konferencja „Wiem, umiem, działam – wiedza, kompetencje i sprawczość w praktyce szkolnej”

19 listopada br. w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowo-praktyczna „Wiem, umiem, działam – wiedza, kompetencje i sprawczość w praktyce szkolnej”, zorganizowana przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy (IBE PIB). W wydarzeniu uczestniczyli dyrektorzy szkół, nauczyciele, kuratorzy oświaty oraz eksperci edukacyjni, którzy wspólnie się zastanawiali, jak efektywnie wdrażać nowe podstawy programowe oraz kształtować kompetencje i sprawczość uczniów w polskiej szkole. Ośrodek Rozwoju Edukacji reprezentowała Magdalena Mrozkowiak […] Czytaj więcej
Bezpieczeństwo zaczyna się w szkole – edukacja chroni przed dezinformacją
Aktualności
21 listopada 2025

Bezpieczeństwo zaczyna się w szkole – edukacja chroni przed dezinformacją

W ostatnim czasie w mediach pojawia się coraz więcej informacji pełnych dezinformacji, które mogą prowadzić do nieporozumień i niebezpiecznych sytuacji. Dlatego niezwykle ważne jest, aby uczyć, jak rozpoznawać fałszywe informacje i skutecznie się przed nimi bronić. Przypominamy o podjętych działaniach mających na celu kształcenie uczniów i nauczycieli w zakresie krytycznej analizy treści oraz informujemy o szerokim zestawie materiałów dydaktycznych dostępnych dla nauczycieli i uczniów, które wspierają edukację medialną […] Czytaj więcej
„Współczesne trendy w metodyce nauczania przedmiotów przyrodniczych” – bezpłatne szkolenie online
Aktualności
21 listopada 2025

„Współczesne trendy w metodyce nauczania przedmiotów przyrodniczych” – bezpłatne szkolenie online

Zapraszamy nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych na szkolenie „Współczesne trendy w metodyce nauczania przedmiotów przyrodniczych”. Szkolenie odbędzie się online (na platformie Zoom) w dwóch terminach do wyboru: 8 grudnia br., godz. 16.00–19.15, 9 lutego 2026 r., godz. 16.00–19.15. Cele szkolenia: Poznanie metod naukowych i metod projektu wykorzystywanych w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych. Przygotowanie do rozwijania kompetencji uczniów w zakresie pracy metodą projektu i efektywnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Poznanie […] Czytaj więcej
Trwa konferencja „Edukacja zdrowotna z perspektywy ekspertów”
Aktualności
20 listopada 2025

Trwa konferencja „Edukacja zdrowotna z perspektywy ekspertów”

Dziś, 20 listopada, rozpoczęliśmy konferencję online „Edukacja zdrowotna z perspektywy ekspertów”, zorganizowaną przez Wydział Promocji Zdrowia, Profilaktyki i Wychowania ORE. W ciągu najbliższych dwóch dni odbędą się spotkania z uznanymi specjalistami, którzy reprezentują wszystkie obszary edukacji zdrowotnej. Konferencję oficjalnie otworzył dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Andrzej Suchenek, który zwrócił uwagę na znaczenie nowego przedmiotu w kontekście współczesnych wyzwań edukacyjnych. W programie pierwszego dnia są wykłady poświęcone aktywności […] Czytaj więcej
II konferencja „Nieletni jako podmiot resocjalizacji w ujęciu międzyresortowym”
Aktualności
20 listopada 2025

II konferencja „Nieletni jako podmiot resocjalizacji w ujęciu międzyresortowym”

Dyrekcja Ośrodka Rozwoju Edukacji oraz pracownicy Wydziału Resocjalizacji i Socjoterapii zapraszają do udziału w II konferencji z cyklu „Nieletni jako podmiot resocjalizacji w ujęciu międzyresortowym”. Tym razem temat spotkania brzmi „Zdrowie psychiczne i fizyczne fundamentem prawidłowego rozwoju młodzieży placówek resocjalizacyjnych”. Konferencja odbędzie się 10 grudnia br. w formie stacjonarnej   Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie (Aleje Ujazdowskie 28) oraz online (transmisja na żywo). Ma na celu stworzenie przestrzeni do wypracowania – we współpracy międzyresortowej – optymalnych […] Czytaj więcej