Drzewa i lasy w edukacji klimatycznej w szkołach

Artykuł profesora Piotra Skubały prezentuje zestaw zabaw i ćwiczeń dotyczących drzew i lasów – do wykorzystania podczas warsztatów dla uczniów szkół podstawowych. Autor podkreśla potrzebę uświadamiania młodemu pokoleniu kluczowej roli tych elementów przyrody w funkcjonowaniu ziemskiego ekosystemu. Omawia wybrane fragmenty Unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności 2030 oraz inne inicjatywy mające na celu ochronę i poszanowanie drzew, jak Deklaracja praw drzewa. Podaje również przykłady działań na rzecz drzew i przyrody, które możemy wprowadzić w naszych miejscowościach.

Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa