Canva i Zestawy Narzędzi Edukacyjnych – kreatywna synergia w edukacji

W maju br. Ministerstwo Edukacji Narodowej nawiązało partnerstwo z firmą Canva – globalną platformą do komunikacji wizualnej. W ramach programu Canva for Education wszyscy nauczyciele uczący w szkołach i uczniowie od klasy IV szkoły podstawowej otrzymali bezpłatny dostęp do zaawansowanej wersji platformy.

W ramach Zestawów Narzędzi Edukacyjnych (ZNE) Canva również jest wykorzystywana jako jeden z elementów wspierających kreatywne i efektywne uczenie się.

Dlaczego pracujemy z Canvą? Dzięki intuicyjnemu interfejsowi, łatwym w użyciu funkcjom i bogatej bibliotece szablonów, zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogą szybko opanować jej obsługę i skupić się na tworzeniu atrakcyjnych materiałów edukacyjnych. Ponadto Canva pomaga w lepszym zrozumieniu i przyswajaniu wiedzy poprzez wizualne notatki, mapy myśli i diagramy. Umożliwia również pracę w grupach, co jest szczególnie cenne w edukacji, na przykład w kontekście przygotowania do rynku pracy.

Poniżej krótki materiał filmowy prezentujący Zestawy Narzędzi Edukacyjnych oraz wykaz najistotniejszych źródeł danych o Canvie:

Przypominamy i zachęcamy do korzystania z zestawów narzędzi edukacyjnych, wykorzystując przy tym tę samą lokalizację ZNE i Canvy – na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej

A my znajdujemy się tutaj – link do strony

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE

Ostatnia aktualizacja: 27 czerwca 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa