Aktywność fizyczna uczniów. Refleksje nad szkolną praktyką

Publikacja adresowana do nauczycieli wychowania fizycznego oraz osób, które w środowisku szkolnym upowszechniają kulturę fizyczną. Jest odpowiedzią na przyjęte przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa, w których uwzględniono wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw i działań dotyczących rozwijania aktywności fizycznej uczniów. Opracowanie zawiera refleksje autora nad kluczowymi elementami szkolnego systemu aktywizacji uczniów w zakresie dbałości o zdrowie. Ma charakter poradnika wyjaśniającego zasadnicze pojęcia, których właściwe rozumienie jest niezbędne w prowadzeniu skutecznych działań systemowych w środowisku ucznia w dziedzinie jego aktywności fizycznej.

Ostatnia aktualizacja: 29 sierpnia 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa