Dziś ponownie uruchamiamy nabór wniosków w otwartym konkursie grantowym. O dofinansowanie mogą ubiegać się organy prowadzące publiczne i niepubliczne placówki doskonalenia nauczycieli i biblioteki pedagogiczne.
Środki uzyskane w ramach grantu należy przeznaczyć na szkolenia dla nauczycieli, a dodatkowo będzie możliwość zrealizowania działań związanych ze szkoleniem kadry placówek doskonalenia nauczycieli, bibliotek pedagogicznych oraz doposażeniem w sprzęt.
Wniosek o grant należy złożyć przez elektroniczny generator wniosków Witkac.pl
Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i procedury niezbędne do złożenia wniosku grantowego dostępne są na stronie projektu, w zakładce dokumentacja.
Na wnioski grantowe czekamy do 30 listopada 2021 r.
Spotkania informacyjno-konsultacyjne
Zapraszamy placówki zainteresowane otrzymaniem dofinansowania w otwartym konkursie grantowym na spotkania informacyjno-konsultacyjne dotyczące sposobu wypełniania i składania wniosków grantowych.
Terminy spotkań online:
20 października 2021 godz. 10.00 – 11.3027 października 2021 godz. 10.00 – 11.30- 3 listopada 2021 godz. 10.00 – 11.30
- 10 listopada 2021 godz. 10.00 – 11.30
- 17 listopada 2021 godz. 10.00 – 11.30
- 24 listopada 2021 godz. 10.00 – 11.30
W celu zapisania się na wybrany termin prosimy o wypełnienie formularza elektronicznego.
Link do spotkania zostanie przesłany w przeddzień wydarzenia na wskazany przy zapisie adres mailowy.
W pierwszym etapie otwartego konkursu grantowego przyznaliśmy granty o łącznej wartości ponad 5 mln zł na projekty grantowe realizowane w całej Polsce, które przeznaczone zostały na:
- szkolenia i doradztwo dla nauczycieli
- szkolenia i doradztwo dla kadry placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych
- doposażenie w sprzęt do realizacji kształcenia na odległość
Otwarty konkurs grantowy realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie przy współpracy z Centrum Informatycznym Edukacji w ramach projektu „Wsparcie placówek doskonalenia nauczycieli i bibliotek pedagogicznych w realizacji zadań związanych z przygotowaniem i wsparciem nauczycieli w prowadzeniu kształcenia na odległość”.
Celem działania jest podniesienie jakości doskonalenia i wsparcia oferowanego nauczycielom prowadzącym zdalną edukację przez kadrę placówek wspierających.