„Rola Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą w budowaniu dostępnej szkoły” – ogólnopolska konferencja dla zainteresowanych utworzeniem SCWEW

Ośrodek Rozwoju Edukacji organizuje ogólnopolską konferencję, której tematem przewodnim będzie rola SCWEW w kontekście budowania dostępnej szkoły. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień poświęconych zadaniom realizowanym w obszarze wsparcia nauczycieli w pracy z grupą/klasą zróżnicowaną. Przedstawione zostaną także informacje o planowanym konkursie grantowym na utworzenie 285 SCWEW oraz działaniach upowszechniających.

Do udziału w konferencji zapraszamy osoby zainteresowane utworzeniem SCWEW, tj. przedstawicielki i przedstawicieli:

• organów prowadzących przedszkola, szkoły i placówki specjalne (publiczne i niepubliczne);
  • przedszkoli i szkół oraz placówek specjalnych przygotowujących się do pełnienia funkcji SCWEW;
  • przedszkoli i szkół ogólnodostępnych, którzy będą korzystać ze wsparcia SCWEW:
  • kuratoriów oświaty, bibliotek pedagogicznych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, placówek doskonalenia nauczycieli, szkolnictwa wyższego;
  • instytucji związanych z systemem oświaty, instytucji działających na rzecz dziecka i rodziny oraz osoby zainteresowane tematyką prowadzonych działań.

Konferencja odbędzie się 20 września 2024 r. w formule online.

Konferencja będzie realizowana w ramach projektu Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW). Rekrutacja będzie prowadzona poprzez system szkolenia.ore.edu.pl, link do rejestracji zostanie udostępniony w najbliższym czasie.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcie Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE #SCWEW #ORE

Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa