Święto Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach

Ekspertki projektu Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą w dniu 17 maja 2024 r. uczestniczyły w obchodach Święta Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Na ręce Pani Dyrektor Kamili Miler-Zdanowskiej został złożony list gratulacyjny wystosowany przez Dyrekcję Ośrodka Rozwoju Edukacji, w którym podkreślono dotychczasowe dokonania placówki w obszarze wsparcia dzieci niewidomych oraz działania podejmowane w ramach pełnienia roli SCWEW.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele instytucji związanych z Ośrodkiem, władze samorządowe, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, uczniowie, nauczyciele i rodzice, jak również wielu przyjaciół i sympatyków, którzy podczas spotkania podzielili się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami. Dyrektor Ośrodka Kamila Zdanowska-Miler odczytała list Minister Edukacji Narodowej Barbary Nowackiej. Odbyły się warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie „Dogs for Life” oraz spotkanie z edukatorem Sebastianem Grzywaczem.

Ośrodek w latach 2021-2023 pełnił rolę Specjalistycznego Centrum Wspierającym Edukację Włączającą i obejmował swoim wsparciem przedszkola i szkoły ogólnodostępne. Było to działanie, które umożliwiło dzielenie się specjalistyczną wiedzą kadry placówki z nauczycielami i specjalistami, którzy pracują z grupami/klasami zróżnicowanymi.

Podczas wydarzenia goście mieli możliwość wysłuchania koncertu uczniów Szkoły Muzycznej w Laskach, które doskonale oddają ideę edukacji włączającej, a więc edukacji stwarzającej warunki do rozwoju indywidualnego potencjału dzieci i uczniów.

Dzień Ośrodka to okazja do budowania świadomości społecznej i wspólnotowości wszystkich osób, bez względu na ich funkcjonowanie.

Dziękujemy Dyrektor Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach za zaproszenie i mamy nadzieję na owocną współpracę.

#FunduszeEuropejskie #FunduszeUE #SCWEW #ORE

Ostatnia aktualizacja: 28 maja 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa