Zaprojektuj z uczniami bazę kosmiczną – wyzwanie Moon Camp

Źródło: CNK

Moon Camp to międzynarodowe wyzwanie organizowane przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA), skierowane do młodych odkrywców i odkrywczyń. Uczestnicy mają szansę stworzyć własne projekty baz kosmicznych, czyli habitatów, które mogłyby zapewnić długoterminowe przebywanie ludzi na Księżycu, Marsie czy innych ciałach niebieskich. Projektując bazy, młode osoby uczą się, jak rozwiązać problemy związane z promieniowaniem kosmicznym, meteorytami, pozyskiwaniem energii, wodą oraz produkcją żywności.
Do udziału w konkursie nie są wymagane specjalne umiejętności. Liczy się pomysł i praca zespołowa. Uczestnicy mogą zrealizować zadanie w jednej z siedmiu różnych technik: sztuka i rzemiosło, projektowanie 3D, wydruk 3D, robotyka, gry komputerowe, rzeczywistość rozszerzona i wirtualna, eksperyment naukowy. Organizator konkursu oferuje wsparcie merytoryczne.

Wyzwanie jest otwarte dla zespołów składających się z dzieci i młodzieży do 19 roku życia, zgłaszanych przez nauczyciela/opiekuna.

21 października o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie informacyjne online, dotyczące tegorocznej edycji wyzwania Moon Camp. Nauczyciele i edukatorzy dowiedzą się:

• jak będzie wyglądała polska edycja wyzwania,
  • w jaki sposób można zostać opiekunem i zgłosić swój zespół,
  • jakie formy wsparcia w realizacji wyzwania oferuje ESERO-Polska.

Zapisy przez FORMULARZ
Więcej informacji na temat spotkania
Więcej informacji o wyzwaniu Moon Camp
Źródło ESERO-Polska