Climate Detectives – międzynarodowy konkurs dla uczniów

Źródło: CNK

Climate Detectives to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, oferujące uczennicom i uczniom możliwość stworzenia własnego projektu z zakresu zmian klimatu lub ekologii. Nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy, tylko chęci do działania!

Dzięki udziałowi w wyzwaniu Climate Detectives dzieci i młodzież mają unikalną szansę opracować pełny projekt badawczy: od postawienia pytania lub hipotezy badawczej dotyczącej konkretnego problemu ekologicznego lub konsekwencji zmiany klimatu w ich lokalnym otoczeniu przez zaprojektowanie harmonogramu, doświadczeń, stworzenie stacji pomiarowej i wybór niezbędnego sprzętu czy aplikacji, po pozyskanie i analizę danych, by ostatecznie stworzyć plan zapobiegania lub zminimalizowania problemu zgodnie z wynikami projektu.

Eksperci Biura Edukacji Kosmicznej ESERO-Polska w Koperniku zapewniają wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji tego wyzwania. Wystarczy, że nauczyciel, edukator zbierze 4 lub 5-osobowy zespół, opisze z uczniami inicjatywę, którą chcą się zająć i wyśle zgłoszenie.

Do 8 listopada ma czas na przesłanie zgłoszenia. W wyzwaniu – pod okiem Opiekuna – mogą wziąć udział dzieci i młodzież od 9 do 19 lat.

Praktyczne wskazówki znajdują się na stronie Climate Detectives – Przewodnik nauczycielski

Najważniejsze informacje (zasady rekrutacji, harmonogram konkursu itd.) zawarte są w Regulaminie Konkursu Climate Detectives 2024/25

Zgłoszenia do 8 listopada. Formularz zgłoszeniowy

Ostatnia aktualizacja: 16 października 2024