Climate Detectives – ekologiczne wyzwanie dla uczniów i nauczycieli

CNK

Climate Detectives to międzynarodowe wyzwanie Europejskiej Agencji Kosmicznej, oferujące uczennicom i uczniom możliwość stworzenia własnego projektu, który pomoże w rozwiązaniu lokalnego problemu ekologicznego lub powstrzymującego zmiany klimatyczne. Biuro ESERO-Polska Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycielki (-li) wraz z uczniami do udziału w tym wartościowym projekcie. Nie potrzeba do tego specjalistycznej wiedzy, tylko chęci do działania!

Dzięki udziałowi w wyzwaniu Climate Detectives dzieci i młodzież mają unikalną szansę, by opracować pełny projekt badawczy:

od postawienia pytania lub hipotezy badawczej dotyczącej konkretnego problemu ekologicznego lub konsekwencji zmiany klimatu w ich lokalnym otoczeniu przez zaprojektowanie harmonogramu, doświadczeń, stworzenie stacji pomiarowej i wybór niezbędnego sprzętu czy aplikacji, po pozyskanie i analizę danych, by ostatecznie stworzyć plan zapobiegania lub zminimalizowania problemu zgodnie z wynikami projektu.

Eksperci Biura Edukacji Kosmicznej w Koperniku zapewniają o wsparciu merytorycznym na każdym etapie realizacji tego wyzwania przez zespoły uczniowskie. Zachęcają też nauczycielki (-li) oraz edukatorów do udziału w dwóch spotkaniach informacyjnych dot. tegorocznej edycji Europejskiego Wyzwania Climate Detectives. Opowiedzą jak zostać Opiekunem zespołu, wyjaśnią na czym polega istota wyzwania, jakie daje korzyści i jakiego rodzaju wsparcia mogą oczekiwać zespoły, które – pod okiem Opiekuna – podejmą to wyzwanie.

Bezpłatne webinaria odbędą się w formule online w aplikacji ZOOM.

Pierwsze – już 9 września. Następne – 18 września. Zawsze o godz. 18.00, w formule online w aplikacji ZOOM.

Na oba spotkania trzeba się zarejestrować przez formularz.

Formularz rejestracji

Ostatnia aktualizacja: 5 września 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa