Bezpłatne zajęcia dla szkół w Koperniku

CNK

We wrześniu i październiku Centrum Nauki Kopernik będzie zamknięte z powodu remontu klimatyzacji i wentylacji. Zwiedzanie Wystaw ponownie stanie się możliwe w listopadzie. Centrum zadbało jednak o szkoły. Część zajęć edukacyjnych zostanie przeniesiona do ośrodka B+R w budynku obok (Pracownia Przewrotu Kopernikańskiego). Będą one dostępne bezpłatnie.

Z nadzwyczajnej jesiennej oferty Kopernika skorzystają uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Z myślą o najmłodszych (klasy 1-4) działać będzie Majsternia. Znajdą się w niej znane i lubiane zestawy do samodzielnego konstruowania, łamigłówki logiczne i wyzwania inżynieryjne. Samodzielne swobodne eksperymentowanie zostanie połączone z warsztatami tematycznymi „BudujeMy muzykę”.

Uczniowie klas 5-8 oraz szkół ponadpodstawowych połączą naukę i sztukę w Wytwórni, na zajęciach cyjanotypii. Ta dawna technika fotograficzna nie tylko pozwala tworzyć efektowne obrazy w odcieniach błękitu, ale także poznać kilka reakcji chemicznych i zaskakujące efekty działania światła słonecznego.

Klasy 7-8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych będą mieli okazję jako pierwsi przetestować zajęcia w zupełnie nowych laboratoriach. Prowadzone w nich zajęcia połączą różne dyscypliny nauki i skupią się na tematach dotyczących kluczowych wyzwań współczesności i przyszłości.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i będą odbywać się od 10 września do 31 października.

Więcej informacji oraz rezerwacja terminów poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej.

Ostatnia aktualizacja: 6 września 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa