Bezpłatne webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną z Instytutu Nauk Geologicznych PAN

27 maja o godzinie 18:00 Centrum Nauki Kopernik i Esero-Polska zapraszają nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką kosmiczną na bezpłatne webinarium z dr Anną Łosiak, geolożką planetarną z Instytutu Nauk Geologicznych PAN. Absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, Michigan State University i Uniwersytetu w Wiedniu. Stypendystką Marie Skłodowska-Curie Actions, Fulbrighta i grantów NCN oraz Fundacji dla Nauki Polskiej. Badaczką powierzchni Marsa i małych kraterów uderzeniowych na Ziemi.

Spotkanie organizowane jest w ramach europejskiego wyzwania Moon Camp, które przenosi młodzież i jej opiekunów w świat projektowania baz kosmicznych oraz stacji orbitujących wokół globów innych niż Ziemia

Jak wybrać właściwe miejsce dla bazy kosmicznej i zaprojektować habitat? Pod jakim kątem analizować warunki panujące na wybranym globie, by właściwie opisać je w projekcie? Na te i wiele innych pytań odpowie ekspertka – dr Anna Łosiak.

Link do transmisji webinarium na kanale YouTube

Link do wydarzenia i transmisji webinarium na Facebook

Więcej o wydarzeniu

Źródło ESERO-Polska