Ponad 300 uczestników, prawie 30 wspólnie spędzonych godzin, wiele pytań i odpowiedzi, ogrom wiedzy i praktycznych wskazówek od ekspertów – to chyba najlepsze podsumowanie 6 spotkań informacyjno-konsultacyjnych, które zostały zrealizowane przez Wydział – Centrum Koordynujące przy współpracy z zespołem projektowym „Budowa skoordynowanego systemu pomocy specjalistycznej opartego na Specjalistycznych Centrach Wspierających Edukację Włączającą”.
Uczestnikom i prowadzącym bardzo dziękujemy.
Odpowiadając na Państwa oczekiwania, przygotowaliśmy zestaw materiałów, które mogą okazać się cennym wsparciem w pracy liderów SCWEW w zakresie edukacji włączającej. Zawierają one praktyczne narzędzia i wytyczne, które ułatwią organizację działań w ramach SCWEW.
Wśród materiałów znajdą Państwo m.in. nagranie, które przedstawia kluczowe kompetencje liderów i specjalistów SCWEW, a także analizę stanu edukacji włączającej w Polsce, w tym wyzwania i osiągnięcia związane z jej wdrażaniem.
Zapraszamy do korzystania z materiałów, które systematyczne będą opracowywane i zamieszczane na stronie Ośrodka Rozwoju Edukacji, zarówno w zakładce Wydziału, jak i Projektu.
Dostęp do materiałów z pierwszego spotkania pn. „Wzajemna współpraca SCWEW z przedszkolem/szkołą ogólnodostępną” zamieszczamy poniżej:
- Materiały do pobrania – Ośrodek Rozwoju Edukacji
- Zweryfikowany Model funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)
- Pakiet dla lidera SCWEW
- Wykład „Kompetencje lidera i kadry Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą”
- Raport „Edukacja włączająca w Polsce” – Ośrodek Rozwoju Edukacji
- Publikacja „Edukacja włączająca w przedszkolu i szkole”
- Publikacja „Współnauczanie w praktyce – poradnik metodyczny dla nauczycieli i nauczycieli współorganizujących kształcenie w oddziałach ogólnodostępnych integracyjnych”
- Wywiad „Edukacja włączająca – jaka i dlaczego? – prof. Beata Jachimczak”
- Seria publikacji „Edukacja włączająca” – Ośrodek Rozwoju Edukacji