Kosmos w Szkole – bezpłatna konferencja dla nauczycieli i edukatorów

Źródło: CNK

Zajmujesz się edukacją? Interesuje Cię tematyka kosmiczna, ale nie wiesz, jak włączyć ją do szkolnych lub pozalekcyjnych zajęć? Weź udział w konferencji Kosmos w Szkole! Przez dwa dni doświadczysz, jak wprowadzać zagadnienia kosmiczne do zajęć z dziećmi i młodzieżą. 25 i 26 października do Warszawy zaprasza ESERO-Polska Centrum Nauki Kopernik. Wyślij zgłoszenie do 17 października.

Udział w dwudniowych warsztatach jest bezpłatny. Organizator zapewnia nocleg, wyżywienie i zwrot kosztów podróży. Żeby wziąć udział w konferencji, nie trzeba mieć doświadczenia w zakresie edukacji kosmicznej ani szerokiej wiedzy o kosmosie. Zarówno początkujący edukatorzy i osoby stawiające pierwsze kroki w tej tematyce, jak i nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem oraz pasjonaci kosmosu – znajdą coś dla siebie.

Hasło tegorocznej konferencji brzmi: „Loty kosmiczne – przyszłość, która nadeszła”. Program nawiązuje do misji Sławosza Uznańskiego, polskiego astronauty, który w przyszłym roku poleci na Międzynarodową Stację Kosmiczną, by przeprowadzić kilka eksperymentów. Proponowane aktywności są oparte na projektach edukacyjnych Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) i doświadczeniu Centrum Nauki Kopernik w przybliżaniu osiągnięć naukowo-technologicznych. Wszystko w możliwie najbardziej praktyczny sposób.

Harmonogram wydarzenia

Piątek 25 października

• 11:00–12:00     Recepcja
  • 12:00–13:00     Wykład: Co o naszych ciałach może powiedzieć nieważkość?
  • 13:00–16:00     Warsztaty: (Nie-)ograniczona swoboda odkrywania?
  • 16:00-16:20      Przerwa kawowa
  • 16:20–18:00     Poznajmy się: format sieciujący
  • 18:00-19:00      Obiad
  • 19:00-20:00      Obserwacje nieba z dachu CNK (zależnie od warunków pogodowych)

Sobota 26 października

• 9:00–9.30          Poranna kawa
  • 9:30-11:30        Karuzela warsztatowa: część 1
  • 11:30-12:30      Obiad
  • 12:30-14:30      Karuzela warsztatowa: część 2
  • 14:30-15:00      Zakończenie wydarzenia

Zasady uczestnictwa

• Zapisy realizowane są do 17 października włącznie.
  • Zgłoszenia na wydarzenie przyjmujemy od wszystkich osób zajmujących się edukacją: nauczycieli wszystkich przedmiotów i poziomów nauczania oraz edukatorów edukacji pozaformalnej.
  • Przyjęcie uczestników odbywa się na podstawie pierwszeństwa zgłoszeń.
  • Uczestnicy otrzymują informację o udziale w wydarzeniu w odrębnym mailu.

Najważniejsze linki:

Korzyści z uczestnictwa

• dwa dni wypełnione aktywnościami;
  • spotkania z ekspertami i ekspertkami;
  • szkolenie o łącznym wymiarze ponad 9 godzin zegarowych;
  • inspiracje i interesujące tematy, praktyczna wiedza oraz materiały, które Twoi uczniowie i uczennice docenią na zajęciach;
  • certyfikat z listą umiejętności zdobytych podczas zajęć;
  • bezpłatne wyżywienie i napoje
  • bezpłatny nocleg (noc 25/26 października) oraz zwrot kosztów przejazdu, jeżeli jesteś spoza Warszawy (zgodnie z Regulaminem wydarzenia).

Opisy warsztatów i więcej informacji

Ostatnia aktualizacja: 26 września 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa