28 listopada w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach odbyła się debata społeczna dotycząca cyfryzacji placówek szkolnych w gminie. Spotkanie było jednym z zadań realizowanych w ramach projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego”, do którego Krapkowice przystąpiły jako jedyna gmina w województwie opolskim.
Celem projektu jest diagnoza stanu cyfryzacji w oświacie. Udział w pilotażowym projekcie wpłynie na jakość edukacji oraz umożliwi wsparcie rozwoju kompetencji uczniów, które będą niezbędne w przyszłości.
Debatę otworzyła naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Jolanta Myśluk, a do dyskusji zaproszeni zostali: radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej w Krapkowicach Ireneuszem Żyłką, dyrektorzy szkół podstawowych, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice.
Współorganizatorami spotkania byli eksperci Ośrodka Rozwoju Edukacji: Anetta Zych-Rzepecka i Anna Rutkowska, ekspertki i doradczynie ORE w projekcie „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie i doradztwo dla kadry JST”.
Uczestnicy spotkania, pracując przy tzw. stolikach eksperckich, odpowiadali na pytania związane z cyfryzacją. Każda z grup z wielkim zaangażowaniem przedstawiła swoje spostrzeżenia i opinie na temat obecnego stanu infrastruktury oraz funkcjonowania szkół w zakresie cyfryzacji, jak też wyraziła swoje oczekiwania i potrzeby związane z technologią cyfrową.
Wnioski z debaty będą stanowiły cenne informacje do opracowania Harmonogramu działań rozwojowych dla gminy, który realnie wpłynie na zaplanowanie i realizację konkretnych przedsięwzięć na rzecz rozwoju cyfryzacji w oświacie.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową relacją z debaty na stronę gminy Krapkowice.
Działania są realizowane w ramach projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie i doradztwo dla kadry JST”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2024, Priorytet FERS 01.00, działanie 01.04 Rozwój systemu edukacji.
#FunduszeEuropejskie