Warsztaty z programowania „Koduj z Gigantami”

Źródło: www.kodujzgigantami.pl

Dobiega końca 15. edycja warsztatów z programowania „Koduj z Gigantami” pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Ośrodka Rozwoju Edukacji.

Tym razem tematem przewodnim było hasło „Cyber Przygoda w świecie AI”. Podczas zajęć uczestnicy poznawali tajniki kodowania z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji. Uczyli się, jak tworzyć aplikacje, które potrafią analizować dane, rozpoznawać obrazy i głos oraz podejmować decyzje.

Doskonalenie kompetencji cyfrowych staje się istotnym elementem edukacji w świecie zdominowanym przez technologię. Giganci Programowania to największa w Polsce szkoła programowania dla dzieci i młodzieży. Dwa razy w roku organizuje bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami”. Do tej pory udział w zajęciach wzięło ponad 100 tys. osób.

Akcja jest kierowana do uczniów w wieku od 6 do 18 lat, którzy stawiają pierwsze kroki w programowaniu. Uczestnicy warsztatów nie tylko poznają zasady działania cyfrowego świata, lecz także uczą się tworzyć gry i aplikacje. Przy okazji rozwijają umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i pracy w grupie. Dowiadują się też, jak bezpiecznie i etycznie korzystać z nowych technologii.

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa