Rola Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą

Edukacja dostępna dla wszystkich uczniów jest kluczowym zadaniem, które ukierunkowuje zmiany prawne  w nowoczesnej edukacji.

Szkoła, odpowiadająca na potrzeby wszystkich uczniów, stwarzająca warunki do pełnego rozwoju ich talentów oraz wzmacniająca nauczycieli w kreowaniu dostępnego środowiska szkolnego wymaga wsparcia specjalistów.

Specjalistyczne Centra Wspierania Edukacji Włączającej są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby szkół i placówek.

Podczas konferencji „Rola Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą w budowaniu dostępnej szkoły”, która odbyła się 20 września 2024 r. przedstawiona została koncepcja realizacji działań ukierunkowanych na indywidualne wzmocnienie przedszkoli i szkół ogólnodostępnych.

Podczas konferencji prezentowane zostały między innymi informacje o planowanym konkursie grantowym.

Celem konkursu  jest utworzenie 285 SCWEW w całym kraju oraz działania upowszechniające.

Konferencja rozpoczęła cykl wydarzeń upowszechniających konkurs.

Celem tych wydarzeń jest przygotowanie potencjalnych wnioskodawców do złożenia wniosku grantowego.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa