Spotkanie dotyczące projektu „Utworzenie i upowszechnienie portalu infozawodowe.men.gov.pl”

Uczestniczki spotkania

20 sierpnia 2024 r. w siedzibie ORE, w ramach prac analityczno-rozwojowych prowadzących do przygotowania całościowej koncepcji portalu INFOZAWODOWE, odbyło się spotkanie dotyczące realizowanego przez ORE projektu „Utworzenie i upowszechnienie portalu infozawodowe.men.gov.pl”.

W spotkaniu udział wzięły:

• Magdalena Mrozkowiak – kierownik Wydziału Kształcenia Zawodowego i Edukacji dla Rynku Pracy,
  • Aleksandra Mięczakowska – kierownik Wydziału Doradztwa Zawodowego

oraz zespół projektu:

• Lidia Puławska – kierownik projektu,
  • Joanna Maksimiuk – główny ekspert merytoryczny ds. kształcenia zawodowego,
  • Katarzyna Majewska-Mrówczyńska – główny ekspert merytoryczny ds. kształcenia zawodowego.

Podczas spotkania przeprowadzono analizę bieżącej zawartości merytorycznej strony infozawodowe.men.gov.pl po aktualizacji przez ORE (zespół projektu i pracownicy wydziałów). Sprawdzono również zakres zmian wprowadzonych przez partnera projektu – Centrum Informatyczne Edukacji. Zidentyfikowano nieprawidłowości (niedogodności) w bieżącej obsłudze strony infozawodowe.men.gov.pl, które wymagają usprawnienia. Dyskutowano na temat funkcjonalności strony i zasobów na niej zamieszczonych.

Omówiono zagadnienia dotyczące współpracy z pracodawcami oraz Branżowymi Centrami Umiejętności (BCU).

Poruszono tematy związane z upowszechnianiem informacji dotyczących ważnych inicjatyw, wydarzeń, projektów i innych działań w zakresie kształcenia zawodowego i doradztwa zawodowego. Ustalono obszary współpracy między zespołem projektowym a wydziałami ORE.

Na spotkaniu zaplanowano dalszą ścisłą współpracę między zespołem projektowym i wydziałami ORE, a ponadto Departamentem Kształcenia Zawodowego MEN oraz szkołami, organizacjami branżowymi i Branżowymi Centrami Umiejętności.

Planowane są kolejne spotkania robocze.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Ostatnia aktualizacja: 16 września 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa