Wyniki naboru samorządów do Pilotażu dla JST

©-jirsak/Photogenica

Z przyjemnością informujemy, że do uczestnictwa w Pilotażu dla JST zakwalifikowanych zostało
51 jednostek samorządu terytorialnego. W najbliższych dniach skontaktujemy się z Państwem w celu przekazania wszystkich informacji organizacyjnych związanych z przebiegiem działań szkoleniowo-doradczych.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Poniżej lista zakwalifikowanych jednostek samorządu terytorialnego z podziałem na grupy.

Lp.Nazwa jednostki samorządu terytorialnegowojewództwo
5Starostwo Powiatowe w Poddębicachłódzkie
6Starostwo Powiatowe w Rypiniekujawsko-pomorskie
7Starostwo Powiatowe w Węgrowiemazowieckie

Jednocześnie informujemy, że w odpowiedzi na zamieszczone w dniu 15 maja 2024 r. na stronie ORE ogłoszenie dotyczące naboru, wpłynęło 63 zgłoszenia z jednostek samorządu terytorialnego. Cztery zgłoszenia JST wpłynęły po terminie: z Gminy Urzędów i z Gminy Czchów w dniu 11 czerwca 2024 r. oraz z Gminy Wyryki i z Miasta Kobyłka w dniu 12 czerwca 2024 r. Zgłoszenia te zostały odrzucone
i nie podlegały dalszemu procedowaniu. Pozostałe zgłoszenia (59 szt.), które wpłynęły w terminie tj. do 10 czerwca 2024 r. poddano ocenie pod kątem zgodności z kryteriami wymienionymi w § 4 pkt. 3 Regulaminu uczestnictwa w Pilotażu. Po dokonaniu oceny złożonej przez JST dokumentacji, Komisja rekrutacyjna podjęła decyzję o zakwalifikowaniu 51 podmiotów (jednostek samorządu terytorialnego) do uczestnictwa w Pilotażu dla JST.

W związku z brakiem kompletnej dokumentacji, nie zakwalifikowano następujących jednostek samorządu terytorialnego: Miasto Łomża, Gmina Jabłonna (woj. mazowieckie), Gmina Jerzmanowice, Gmina Czernice, Starostwo Powiatowe w Żninie, Starostwo Powiatowe w Pucku. W związku
z brakiem miejsc, nie zakwalifikowano do uczestnictwa w Pilotażu: Starostwa Powiatowego
w Krapkowicach i Starostwa Powiatowego w Będzinie. Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego nie zakwalifikowane do uczestnictwa w Pilotażu dla JST, zostaną poinformowane o możliwości uczestniczenia w działaniach szkoleniowo-doradczych (po spełnieniu wymagań kwalifikacyjnych), które zostaną uruchomione w projektach konkursowych w latach 2025-2028. Decyzja podjęta przez Komisję Rekrutacyjną jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Piotrem Matuszakiem – tel. 22 570-83-42, mail: piotr.matuszak@ore.edu.pl

Pilotaż dla JST realizowany jest w ramach projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego – szkolenie i doradztwo dla kadry JST” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2024, Priorytet FERS 01.00, Działanie 01.04 Rozwój systemu edukacji.

#FunduszeEuropejskie

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa