Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do wzięcia udziału w naborze ekspertów branżowych do odbioru 240 prototypów e-materiałów i ich wersji ostatecznych w ramach projektu „Tworzenie e-zasobów do kształcenia zawodowego”.
Nabór 123 ekspertów branżowych został podzielony na sześć części. Każda część naboru stanowi osobne postępowanie, ogłoszone na stronie Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). W tytule każdego postępowania zostały podane zawody, do których poszukujemy ekspertów branżowych do odbioru prototypów w danej części.
Nabór skierowany jest do następujących osób:
- nauczycieli kształcenia zawodowego
- instruktorów praktycznej nauki zawodu
- pracodawców lub ich przedstawicieli, którzy współpracują ze szkołami lub placówkami kształcenia zawodowego lub z instytutami naukowymi, badawczymi lub placówkami doskonalenia nauczycieli w ramach związanych z kształceniem zawodowym projektów pozakonkursowych zleconych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki do realizacji przez te instytuty lub placówki
- przedstawicieli partnerów społecznych, którzy współpracują ze szkołami lub placówkami kształcenia zawodowego lub z instytutami naukowymi, badawczymi lub placówkami doskonalenia nauczycieli w ramach związanych z kształceniem zawodowym projektów pozakonkursowych zleconych przez MEiN do realizacji przez te instytuty lub placówki.
Jednocześnie zostaną odrzucone oferty osób, które w projektach realizowanych w ramach konkursu nr POWR.02.15.00-IP.02-00-003/20 pn. Tworzenie e-materiałów do kształcenia zawodowego są zaangażowane jako kadra projektu konkursowego.
Pierwsze postępowanie trwające od 28 kwietnia do 10 maja 2021 roku, do godz. 9.00 dotyczy odbioru 48 z 240 prototypów e-materiałów i ich wersji ostatecznych w zawodach:
- Florysta
- Lakiernik samochodowy
- Mechanik motocyklowy
- Operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych
- Operator maszyn leśnych
- Technik budownictwa kolejowego
- Technik górnictwa otworowego
- Technik górnictwa podziemnego
- Technik hodowca koni
- Technik leśnik
- Technik logistyk
- Technik lotniskowych służb operacyjnych
- Technik mechanik
- Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki
- Technik ogrodnik
- Technik rolnik
- Technik technologii chemicznej
- Technik technologii szkła
- Technik transportu drogowego
- Technik weterynarii
- Technik wiertnik
UWAGA!
Od 1 stycznia 2021 roku obowiązuje nowa ustawa Prawo Zamówień Publicznych, która wprowadza szereg zmian w sposobie udziału i składania ofert przez wykonawców. Do najważniejszych należy obowiązkowa elektronizacja. Zgodnie z nową ustawą:
- Wykonawcy przechodzą z ofert papierowych na oferty elektroniczne, które należy złożyć za pośrednictwem platformy online. Wg przepisów nowej ustawy oferty w formie papierowej będą odrzucane.
- Wykonawcy zobowiązani są zaopatrzyć się w odpowiednie podpisy elektroniczne: elektroniczny podpis kwalifikowany lub podpis zaufany (z wykorzystaniem profilu zaufanego) lub podpis osobisty (z wykorzystaniem e-dowodu osobistego) służące do autentykacji i podpisu dokumentów.
- Udział w postępowaniu i wszelka komunikacja (składanie ofert, zadawanie pytań, składanie uzupełnień, odwołań itp.) odbywa się na platformie online, w przypadku ORE za pośrednictwem platformy SmartPZP.
Zachęcamy do zapoznania się z przewodnikiem po platformie SmartPZP, w którym szczegółowo opisany jest m.in. przebieg składania ofert oraz z filmami instruktażowymi dotyczącymi różnych aktywności na platformie.
Ponadto przygotowaliśmy dla Państwa instrukcję korzystania z podpisu zaufanego, który jest najbardziej powszechnym podpisem elektronicznym (instrukcja w załączeniu).
Szczegóły dotyczące naboru dostępne są na BIP ORE: Postępowanie dotyczące odbioru 48 z 240 prototypów e-materiałów i ich wersji ostatecznych lub na Strona portalu SmartPZP.
Zapraszamy do wzięcia udziału w naborze!
W najbliższym czasie będziemy Państwa informować o kolejnych postępowaniach.
Zespół projektu