Modułowe e-podręczniki oraz Zintegrowaną Platformę Edukacyjną promuje nie tylko zespół projektowy, lecz także uczestnicy pilotażu wdrożenia modułowych e-podręczników – i to na skalę międzynarodową.
22 października 2024 r. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział w Radomiu, miało przyjemność gościć konsultantów i trenerów placówek doskonalenia z Hiszpanii i Niemiec, którzy odwiedzili centrum w ramach projektu Erasmus+ pt. „TIC or trick – use it quick – od szkolenia do wdrożenia”.
Podczas spotkania goście mieli okazję poznać funkcjonalności i zasoby Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej, cyfrowego narzędzia wspierającego proces dydaktyczny, oraz modułowych e-podręczników, które są zasobem platformy.
Prezentację ZPE poprowadziła Jolanta Bilska-Sulima – uczestniczka pilotażu wdrożenia modułowych e-podręczników w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Radomiu, która prowadzi zajęcia z modułowym e-podręcznikiem z wiedzy o społeczeństwie, oraz nauczyciel konsultant w zakresie języków obcych w MSCDN, prowadząca szkolenia z wykorzystania ZPE w nauczaniu języków obcych.
Goście z Niemiec i Hiszpanii byli bardzo zainteresowani ZPE jako wsparciem dla polskiego systemu oświaty. Szczególnie docenili wdrożenie zasad dostępności cyfrowej oraz integrację platformy z istniejącymi narzędziami cyfrowymi i systemami, takimi jak System Informacji Oświatowej (SIO) oraz Canva. Rozmawiali również o możliwościach korzystania ze Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej w nauce języków obcych oraz o ewentualnym wdrożeniu podobnych rozwiązań we własnych krajach.
#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie