Kongres Zarządzania Oświatą organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty

Wczoraj zakończył się w Łodzi Kongres Zarządzania Oświatą organizowany przez OSKKO

Było to miejsce publicznej inauguracji Akademii Dyrektorów ORE (ADORE). Wykłady, z zespołu ADORE prowadzili: Kierownik Wydziału Polityki Oświatowej i Współpracy Jacek Strzemieczny oraz Danuta Sterna. Warsztaty ADORE współprowadziły dyrektorki Marta Hołub, Barbara Kochanek, Beata Kacprowicz i Joanna Walczak. Stanowisko ORE i ADORE z ulotkami informującymi, jak można się zapisać na roczny kurs dla dyrektorów ADORE 24/25, prowadziła Marzena Odzimek-Jarosińska. W trakcie dyskusji nad projektem nowego profilu absolwenta prezentowanym przez IBE, Danuta Sterna zadała ważne pytanie, w jaki sposób zawarte w projekcie profilu koncepcje będą mogły przełożyć się na realność szkolną, w kontekście wymagań obowiązującego systemu egzaminacyjnego. Ministra Katarzyna Lubnauer, odpowiadając na to pytanie, zapowiedziała przeprowadzenie odpowiednich zmian w systemie egzaminacyjnym.

Od lewej: Beata Kacprowicz, Joanna Walczak, Marzena Odzimek-Jarosińska (WPOW ORE), Danuta Sterna, Barbara Kochanek, Wicedyrektor ORE - Małgorzata Szeja, Marta Hołub, Jacek Strzemieczny (WPOW ORE)
Jacek Strzemieczny - Kierownik WPOW ORE
Danuta Sterna
Od lewej: Marta Hołub, Joanna Walczak, Marzena Odzimek-Jarosińska (WPOW ORE), Danuta Sterna, Jacek Strzemieczny (WPOW ORE), Beata Kacprowicz