III Kongres Suicydologiczny 18–19.10.2024

Źródło: https://konferencjasuicydologiczna.umed.pl/

Zapraszamy do udziału w III Kongresie Suicydologicznym pod hasłem „Wyzwania we wdrażaniu i ewaluacji programu profilaktyki samobójstw”. Odbędzie się on 18–19 października 2024 r. w formie hybrydowej.

Strona Kongresu, możliwość rejestracji oraz relacja na żywo

Temat przewodni kongresu to wdrażanie i ewaluacja Krajowego Programu Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021–2025. Zagraniczni eksperci przedstawią ewaluację programów profilaktyki samobójstw wdrażanych w innych krajach na świecie. Wymiana doświadczeń specjalistów z Polski i zagranicy w zakresie profilaktyki samobójstw ma na celu opracowanie wytycznych do ewaluacji działań na rzecz zapobiegania zachowaniom samobójczym w Polsce.

Pierwszego dnia kongresu, podczas sesji wykładowej 3. będzie można wysłuchać wystąpienia dotyczącego m.in. wzmacniania kompetencji nauczycieli i nauczycieli specjalistów w zakresie profilaktyki samobójstw.

Drugiego dnia, podczas sesji wykładowej 6. zostaną przedstawione propozycje działań dla szkół w zakresie profilaktyki uniwersalnej, selektywnej i wskazującej zachowań samobójczych.

PROGRAM III Kongresu Suicydologicznego

Głównymi adresatami III Kongresu Suicydologicznego są m.in. pedagodzy i psycholodzy szkolni, pracownicy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, pracownicy ochrony zdrowia, linii pomocowych, centrum powiadamiania ratunkowego, policji, przedstawiciele sektora zdrowia publicznego, pracownicy i studenci szkół wyższych, pracownicy Poradni Zdrowia Psychicznego, Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego, Ośrodków Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży, pracownicy Ośrodków Interwencji Kryzysowych, przedstawiciele mediów oraz wszystkie osoby zaangażowane w ochronę ludzkiego życia.

Organizatorzy: Ministerstwo Zdrowia, Zespół Roboczy ds. Prewencji Samobójstw i Depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego, Biuro ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Polskie Towarzystwo Suicydologiczne oraz Sekcja Naukowa Suicydologii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Ostatnia aktualizacja: 16 października 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa