Studia podyplomowe dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej finalizuje prace z Uniwersytetem Warszawskim nad przygotowaniem i uruchomieniem studiów podyplomowych – doskonalących – dla nauczycieli w zakresie:

1. nauczania matematyki w szkole podstawowej,
  2. nauczania języka obcego (angielskiego, niemieckiego, francuskiego),
  3. matematyki w edukacji wczesnoszkolnej.

Studia podyplomowe w ww. zakresach przeznaczone są dla czynnych zawodowo nauczycieli i będą finansowane przez MEN. Nauczyciele nie będą ponosili opłat z tytułu uczestnictwa w studiach. Studia rozpoczną się w pierwszym semestrze r. ak. 2024/2025 i będą trwały 2 semestry.

Studia podyplomowe – nauczanie matematyki w szkole podstawowej

Studia są skierowane do nauczycieli matematyki prowadzących lekcje w klasach 4-8. Będą realizowane w modelu hybrydowym: 2 zjazdy odbędą się stacjonarnie w Warszawie, a 9 zjazdów będzie miało formułę online.

Uczestnicy studiów poznają metody i techniki służące monitorowaniu rozumowania uczniów, dowiedzą się też jak pracować z błędem, angażować podopiecznych i jak rozpoczynać i domykać lekcje matematyki. Ważną częścią studiów będzie przygotowanie do pracy z uczniem mającym problemy z opanowaniem kompetencji matematycznych. Kurs prowadzony będzie metodami warsztatowymi, które umożliwiają stosowanie poznanych metod i technik podczas pracy w grupach. Wyjątkową innowacją będzie dokumentowanie na nagraniach wideo własnych prób wykorzystania nowych technik pracy w swojej klasie. Praca z nagraniami oraz analiza mocnych stron i obszarów rozwoju będzie odbywać się także podczas indywidualnych spotkań z każdym uczestnikiem kursu.

Rekrutacja odbywa się za pośrednictwem IRK UW, a szczegółowe informacje na temat ścieżki matematycznej znajdą się na stronie internetowej.

Pierwszy zjazd stacjonarny odbywa się w dniach 18-20.10.2024 r.

Ostatnia aktualizacja: 16 października 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa