Wystartował już IT Fitness Test 2024

Źródło: organizator

To najnowsza odsłona ogólnopolskiego sprawdzianu kompetencji cyfrowych.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz wspieramy tę inicjatywę, będącą największym testem rzeczywistych umiejętności technologicznych w Polsce. Dostrzegamy, że kompetencje cyfrowe są młodym ludziom niezbędne zarówno do rozwoju życia zawodowego, jak i sprawnego (i bezpiecznego!) poruszania się w życiu osobistym.

Podkreślamy, że wzięcie udziału w sprawdzianie jest całkowicie darmowe i może być elementem kształcenia informatyki w szkole. IT Fitness Test został tak skonstruowany, żeby jego wypełnienie zajęło około godziny lekcyjnej. W takim wypadku rekomendujemy jednak wcześniejszą rejestrację użytkowników, aby na lekcji przystąpić już bezpośrednio do testu.

Każdy uczestnik testu otrzymuje indywidualny certyfikat z uzyskanym wynikiem. Dodatkowo organizatorzy przygotowali cenne nagrody – chromebooki i tablety – dla najlepszych uczniów i nauczycieli. Po raz pierwszy w historii testu konkurs obejmie również szkoły – dla wyróżniających się placówek przygotowano urządzenia wielofunkcyjne i nowoczesne telewizory.

Zachęcamy do wypełniania IT Fitness Test oraz organizowania związanych z nim lekcji.

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa