Ojcowie założyciele Unii Europejskiej

Źródło: fotolia

Wspólnoty Europejskie będące poprzednikami dzisiejszej Unii Europejskiej stworzyło kilku polityków, którzy głoszonymi przez siebie poglądami wyprzedzali swoje czasy. Założyciele organizacji reprezentowali różne środowiska, ale przyświecał im jeden nadrzędny cel: zjednoczona Europa będąca gwarantem pokoju.

Ośrodek Rozwoju Edukacji, Wydział Edukacji Historycznej i Współpracy Międzynarodowej 10.06.2024 r. zorganizował szkolenie pt. „Ojcowie założyciele Unii Europejskiej”. Była to kontynuacja szkolenia z okazji 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

W ramach webinarium dr Anna Pudło-Jaremek z Katedry Prawa Międzynarodowego  i Prawa Unii Europejskiej z Akademii Leona Koźmińskiego  dokonała prezentacji założycieli Unii Europejskiej-  Roberta Schumana Jeana Monneta, Paula-Henri Spaaka, Winstona Churchila, Helmuta Kohl, Konrada Adenauera, Alcide de Gasperi.

Zwieńczeniem webinarium była dyskusja. Uczestnikom dziękujemy za udział w spotkaniu.

Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa