Drzewa i lasy w edukacji klimatycznej w szkole – webinarium

Źródło: Photogenica

Zapraszamy nauczycieli doradców metodycznych i nauczycieli konsultantów zajmujących się zagadnieniami edukacji klimatycznej oraz nauczycieli przyrody i edukacji wczesnoszkolnej na webinarium pt.: Drzewa i lasy w edukacji klimatycznej w szkole  w dniu 11.06.2024 roku w godzinach 15.30 – 17.05.

Prowadzącym będzie renomowany edukator klimatyczny pan prof. dr hab. Piotr Skubała  pracownik naukowy Katedry Ekologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Śląskim

Podczas szkolenia zostaną omówione zagadnienia dotyczące:

• poznania podstawowych wiadomości o życiu i roli drzew w lesie
  • potrzeby ochrony drzew oraz uszanowania życia we wszelkiej postaci
  • znaczenie lasów i drzew w prawodawstwie Unii Europejskiej (Europejski Zielony Ład, Unijna strategia na rzecz bioróżnorodności 2030, Nature Restoration Law)

Uczestnicy poznają zestaw gier i zabaw realizujących kluczowe cele nauczania o lasach i drzewach,
w tym o biocenozie leśnej i jej bogactwie. Otrzymają także informacje o sposobie realizowania zagadnień z edukacji ekologicznej na przyrodzie, biologii oraz  zajęciach edukacji wczesnoszkolnej.

Elektroniczny formularz rejestracji

Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2024

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa