Regionalny Turniej Ligi Robotów

W dniu 16 listopada we Włocławku odbył się regionalny turniej zorganizowany w ramach programu Liga Robotów. Jest to pierwszy z 8 turniejów. Celem projektu skierowanego do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych jest promowanie robotyki i nowoczesnych technologii oraz wspieranie kompetencji przyszłości. Realizowany ogólnopolski turniej robotyczny ma ułatwiać dostęp do nowych technologii i rozwiązań, wyrównywać szanse edukacyjne, a także wspierać kreatywność. Organizatorem eventów jest Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Zadaniem szkolnej drużyny robotycznej będzie zaprojektowanie, skonstruowanie i zaprogramowanie robota niezbędnego do wykonania misji znajdującej się na macie turniejowej. Etapy powstawania robota i sposoby rozwiązywania problemu badawczego uczestnicy będą dokumentować.

Robotyczne drużyny zmierzą się podczas Regionalnych Turniejów Ligi Robotów, a najlepsze maksymalnie 32 zespoły w Polsce zawalczą o tytuł Mistrza Ligi Robotów w Ogólnopolskim Finale Ligi Robotów.

Uczestnicy Turnieju

Ostatnia aktualizacja: 17 listopada 2023

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa