Zamknij ten komunikat

Kurs języka hiszpańskiego - EUROPROF on-line 2010 Drukuj Email
poniedziałek, 02 sierpnia 2010
Kurs języka hiszpańskiego - EUROPROF on-line 2010.

Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, Instytut Cervantesa i Ośrodek Rozwoju Edukacji organizują kurs języka hiszpańskiego - EUROPROF on-line 2010 skierowany do nauczycieli przedmiotów niejęzykowych pracujących w sekcjach dwujęzycznych z językiem hiszpańskim, którzy po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji językowych byliby chętni do nauczania części przedmiotu w języku hiszpańskim.

Wyjątkowo i tylko w przypadku, gdyby była wystarczająca liczba miejsc, na kurs zostaną przyjęci również nauczyciele  uczący języka obcego, innego niż język hiszpański.

alt

Charakterystyka kursu (kurs podobny do Programu EuroProf przez Internet realizowanego przez ostatnie trzy lata):

• Kurs trwa trzy lata.
  • Kształcenie odbywa się przez Internet z wykorzystaniem programu AVE Instytutu Cervantesa i odpowiada 150 godzinom kursu rocznie. Kształcenie on-line uzupełniane jest intensywnym kursem stacjonarnym języka hiszpańskiego: weekend w styczniu
  • oraz 60 godzin na początku lipca. Oba szkolenia realizowane są w Centrum Szkoleniowym Ośrodka Rozwoju Edukacji w Sulejówku. Kurs prowadzą nauczyciele Instytutu Cervantesa. Obecność na obu kursach jest obowiązkowa.
  • Po ukończeniu pierwszego i drugiego roku nauki nauczyciele mają obowiązek zdawać egzaminy: odpowiednio - "DELE Inicial" i "DELE Intermedio". Zdanie egzaminów jest warunkiem niezbędnym do kontynuacji nauki na kolejnym roku kursu.
  • Kurs jest bezpłatny. Uczestnicy kursu nie ponoszą także kosztów zakwaterowania
  • oraz wyżywienia w części stacjonarnej kursu odbywającej się w Centrum Szkoleniowym
  • w Sulejówku. Uczestnicy ponoszą natomiast koszty wpisowego za egzaminy DELE.
  • Prezentacja programu AVE oraz wyjaśnienia dotyczące jego użytkowania będą miały miejsce w Instytucie Cervantesa w Warszawie w miesiącu wrześniu. Obecność obowiązkowa.

Nauczyciele zgłaszający chęć udział w kursie powinni spełniać następujące wymagania:

• Praca na stanowisku nauczyciela przedmiotu niejęzykowego w szkole, w której jest nauczany język hiszpański i mającej w planach zaoferowanie nauczania dwujęzycznego z językiem hiszpańskim. Wyjątkowo będą mogli to być również nauczyciele języków obcych innych niż hiszpański, o ile realna będzie możliwość nauczania przez nich hiszpańskiego.
  • Pisemna deklaracja nauczyciela oraz dyrektora szkoły, że dany nauczyciel – po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji – będzie mógł nauczać części przedmiotu w języku hiszpańskim.
  • Komputer z dostępem do Internetu. Wymaganie minimum: Procesor Celeron 300Mhz lub Pentium 233MHZ; System operacyjny: powyżej wersji 4,0 Explorer; Pamięć: 64Mb RAM; Wolna pamięć dysku: 20M; Połączenie: Modem 56K; Ekran: VGA lub SVGA, 800 x 600; płyta video: 4MB – płyta dźwiękowa: 16 bits; klawiatura, mikrofon i głośniki: standard.

Liczba miejsc: 30

Zapisy na kurs trwają do 10 września 2010 roku.

Zgłoszenia prosimy przesyłać listownie na adres: Ośrodek Rozwoju Edukacji, Al. Ujazdowskie 28, 00-478 Warszawa, z dopiskiem „EuroProf on-line 2010”.

Kopię wniosku należy przesłać do Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Kurs rozpocznie się w ostatnim tygodniu września 2010 r. O dokładnym terminie rozpoczęcia kursu zostaną Państwo powiadomieni.

Więcej informacji ma temat kursu można uzyskać kontaktując się:

• z Panią Ewą Piech (Ośrodek Rozwoju Edukacji), tel.: (022) 345 37 75 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  • oraz Biurem Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii, tel. (022) 626-98-11/12 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (adres: ul. Fabryczna 16/22, lok. 22, 00-446 Warszawa)

UWAGA: Kurs odbędzie się pod warunkiem, że zgłosi się minimum 70% uczestników. Program oraz kalendarz zajęć mogą ulec zmianie.

Załącznik:

Wydarzenia w ORE