Zamknij ten komunikat
Szkolenie: Efektywna ewaluacja w praktyce Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2012
Szkolenie: Efektywna ewaluacja w praktyce.

Tytuł

Efektywna ewaluacja w praktyce

Era Ewaluacji Sp. z o.o.

Forma

Dwudniowe szkolenie (17 h dydaktycznych) prowadzone metodami warsztatowymi.

Adresaci

Uczestnikiem może być dyrektor/wicedyrektor wszystkich typów szkół i placówek, który/a nie brał/a udziału w szkoleniach dla dyrektorów szkół i placówek edukacyjnych realizowanych w ramach „Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły” (szkolenia te są realizowane od 2010 roku i odbywały się w Białymstoku, Dębem, Gorzowie Wielkopolskim, Krakowie, Lesznie k. Warszawy, Otwocku, Puszczykowie, Rytrze, Rzeszowie, Wrocławiu).

Szkolenie realizuje następujące cele:

• Podniesienie umiejętności włączania ewaluacji do każdego działania podejmowanego w szkole, jako jego integralnego elementu, który pomaga osiągać cele, jakie sobie stawiają nauczyciele, uczniowie i inni członkowie szkolnej społeczności.
  • Poznanie efektywnych metod i technik badawczych.
  • Podniesienie umiejętności wykorzystywania wyników/ wniosków z ewaluacji do rozwoju uczniów, nauczycieli i całej szkoły/ placówki.
  • Analiza roli dyrektora szkoły jako promotora ewaluacji w działaniach szkoły, czyli osoby, który wspiera i inspiruje nauczycieli w ich rozwoju i w rozwoju szkoły/ placówki.
  • Pogłębienie wiedzy na temat wymagań państwa wobec szkół i placówek oświatowych oraz podniesienie umiejętności wykorzystywania ich do rozwoju uczniów, nauczycieli oraz całej szkoły/ placówki.

Tematyka szkoleń:

• Rola dyrektora w ewaluacji wewnętrznej i zewnętrznej (zakres odpowiedzialności i delegowanie zadań)
  • Wykorzystywanie ewaluacji przy :
    • planowaniu i realizacji procesu uczenia się uczniów i nauczycieli
    • planowaniu działań rozwijających szkołę/ placówkę
    • umiejętnym wykorzystaniu istniejących zasobów
    • skutecznym i twórczym zarządzaniu szkołą
  • Efektywne metody prowadzenia ewaluacji wewnętrznej
  • Wymagania państwa w rozwoju szkoły/ placówki

Od uczestników oczekujemy:

• Aktywnego udziału, ponieważ szkolenia są prowadzone metodami warsztatowymi
  • Obecności (warunkiem uzyskania zaświadczenia o ukończeniu szkolenia jest obecność na wszystkich zajęciach).

Miejsce

• Leszno (woj.mazowieckie): Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ, ul. Fabryczna 1, Leszno
  • Puszczykowo (woj.wielkopolskie): Leśny Ośrodek Szkoleniowy, ul. Adama Wodziczki 3, Puszczykowo
  • Rzeszów: Hotel Hetman, ul. Langiewicza 29 B, Rzeszów